2015. aastast ilmuvad Novaatori uudised Eesti rahvusringhäälingu veebilehe teadusrubriigis ERR Novaator (novaator.err.ee).

Novaator
06.10.2010 10:43

Robotex 2010 tuleb sedapuhku kahepäevane

Novaator
Skype:
novaator@ut.ee
Loe kommentaare (0)
Samal teemal (0)

3.- 4. detsember 2010 toimub juba kümnendat aastat järjest Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones Tallinna Tehnikaülikooli, koostöös Tartu Ülikooli ja Eesti Infotehnoloogia Kolledžiga suur robotite võistlus Robotex.

Juubeli-Robotex on suurejoonelisem kui kunagi varem. Toimuvad kahepäevased võistlused “avatud” ja “pro” gruppides. Samuti toimub palju erinevaid töötubasid ning üleval on ka mitmeid erinevaid näitusi.

Robotex on kõigile TASUTA ning üritusele saab registreeruda alates 1. september 2010. Osalema on oodatud kõik, kellel on vähegi huvi nii tehnika, IT kui ka robootika vastu. Seekordseks võistluseks on juba teist aastat järjest populaarsust kogunud jalgpall, kus kaks robotit asetsevad korraga väljakul ning robot, kes lööb rohkem väravaid, pääseb edasi järgmisesse vooru. Võitjaks osutub aga lõppkokkuvõttes robot, kellel on erinevatest voorudest kogutud kõige rohkem väravaid.

Reegleid loe http://www.robotex.ee/et/node/341  ning registreeru kiiresti www.robotex.ee.

Täida registreerumisleht ning tule julgelt osalema!

Teie Robotex 2010

 

 
 
Küsi teadlaselt
Teatavasti vee ruumala paisub nii soojenemisel (aurustumisel) kui ka jäätumisel. Oletame, et on üks anum, mis on vett täis ja on purunematu. Mis hakkab juhtuma siis, kui sundida sellel veel jäätuda?
Jaak Kikas, Tartu ülikooli füüsika instituudi direktor :

See on huvitav küsimus, millele täpse kvantitatiivse vastuse andmine polegi nii lihtne. Üldiselt aga võiks vastata nii: kui paisumisvõimalus puudub,

Loe edasi!
Esita küsimus Kõik
Tartu Ülikool
Idee
Veider teadus